Connect with us

Lajmet/Botë

100 të vdekur në SHBA nga koronavirusi

Published

on

Princ Caffe Banners

Në Shtetet e Bashkuara, COVID-19 vazhdon të përhapet dhe numri i të vdekurve arriti shifrën 100, sipas të dhënave të CNN-it të mbledhura nga zyrtarë shëndetësorë.

Illinois raportoi vdekjen e parë të martën, duke u bërë shteti i 18-të që raporton vdekjen e një banori nga virusi në pandemi, transmeton KOHA.

Kjo shifër vjen në kohën kur zyrtarët shëndetësorë vazhdimisht këshillojnë që të kufizohen ndërveprimet tani, apo të përballen me mbingarkesë të sistemit shëndetësor.

KESCO

Numri i të prekurve me koronavirus në SHBA ka mbërritur në 5,130./KlinaPress./