Connect with us

Sport

Futbollisti kosovar nënshkruan për ekipin austriak

Published

on

PEX HOST 728×90

Futbollisti kosovar nga Malisheva, Shpresim Rudaj ka nënshkruar kontratë me ekipin austriak, Esv Mürzzuschlag, ekip ky që bën gara në kategorinë e 4-të në shtetin austriak.

 

Futbollisti 23 vjeçar i disa skuadrave kosovare, i cili luan në rolin e sulmuesit, është shprehur i lumtur pas kalimit në Esv Mürzzuschlag, duke premtuar shumë gola.

 

KESCO

Në të kaluarën, Rudaj ka luajtur edhe për FC Malisheva, pastaj FC Ujvara Malishevë dhe FC Fangen në ligën e 4-të zvicerane./KLINApress.com/

Kosova sot1 / 7