Connect with us

Lajme

Ahmeti nuk ia përmend emrin në listën e kandidatëve për deputetë, Krasniqi thotë se ishte gabim teknik

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti, ka përmendur emrat e 10 deputetëve aktual të PSD-së që do të jenë kandidatë edhe për legjislaturën e ardhshme.

Ahmeti, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, nuk ka përmendur emrat e Fisnik Ismailit dhe Frashër Krasniqit si kandidat të mundshëm për deputetë edhe pse ka thënë se u ka propozuar të gjithëve të garojnë në zgjedhje.

Ndërsa ish deputeti i kësaj partie, Frashër Krasniqi, në një deklaratë dhënë  ka thënë se është në listë të kandidatëve për deputetë.

KESCO

“Po kam  me qenë në listë të kandidatëve. Ka qenë gabim teknik mospërmendja”, ka thënë Krasniqi.

Ndryshe kryetari i PSD-së ka thënë se brenda javës së ardhshme PSD do të prezantojë edhe aderime të reja të disa kandidatëve që kanë qenë në politikë e disa tjerëve që nuk kanë qenë të përfshirë në politikë./KlinaPress/