Connect with us

Lajme

Aksident në magjistralen Prishtinë – Podujevë, përfshihen tri vetura

Published

on

GorenjeKosova

Aksidentohen tri vetura në magjistralen Prishtinë – Podujevë, saktësisht në fshatin Shakovicë.

Në këtë aksident, sipas dëshmitarëve në vendin e ngjarjes janë të përfshira tri vetura derisa njëra ka përfunduar në një kanal. Ende nuk dihet nëse ka të lënduar si pasojë e këtij aksidenti, ndërsa ekipet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Si pasojë e kësaj përplasjeje, kaosi dhe kolona të gjata janë krijuar përgjatë kësaj magjistraleje. Ndryshe, gjatë ditës së djeshme në Kosovë kanë ndodhur 55 aksidente, ku sipas Policisë së Kosovës, 25 kanë përfunduar me të lënduar. Policia e Kosovës ka bërë apel tek shoferët që të jenë të kujdesshëm gjatë vozitjes dhe t’i respektojnë rregullat e komunikacionit.

KESCO

Gjithashtu, Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, kanë lansuar ditë më parë fushatën vetëdijësuese “10 rregullat e arta të sigurisë rrugore”, me qëllim të sensibilizimit të pjesëmarrësve në trafik./KlinaPress/