Connect with us

ShowBiz

Aktorja e famshme turke për pushime verore në Shqipëri

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Ajo është një ndër aktoret më të mira të momentit në shtetin e Turqisë.

Bëhet fjalë për Farah Zeynep Abdullah, e cila njihet për një numër të madh të roleve në seriale e ndryshme turke.

Një prej tyre, ku edhe bëri famë të madhe, është “”Kurt Seyit ve Sura”, ku ajo ka luajtur rolin e ruses së bukur, Sura.

KESCO

Por, ajo që ka bërë bujë të madhe te shqiptarët është fakti se bukuroshja ka zgjedhur plazhet shqiptare për pushimet verore.

“E dua Shqipërinë”, në njërin prej imazheve ka shkruar ajo teksa shihet duke qëndruar në Sarandë dhe më pas në Radhime.

Ndryshe, aktoren do ta shohim në projekte të reja filmike si dhe në seriale televizive. /KlinaPress/