Connect with us

Sport

Alaba për interesimin e Barcelonës: Është një nder për mua

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

David Alaba ka thënë se të jesh nën shënjestrën e Barcelonës është një nderë, mirëpo ka insistuar se është i fokusuar te Bayern Munich.

Mbrojtësi austriak është duke u lidhur me një kalim te kampioni i La Liga-së në këto ditë, derisa marrëveshja thuhet se është e komplikuar.

“Është si një mirënjohje, një nder për mua, por unë jam i fokusuar totalisht te Bayern Munich dhe për ndeshjet parasezonale këtu në Amerikë”, ka thënë Alaba.

KESCO
Skuadra katalunase ka disa afate që së bashku me Real Madridin tentojnë ta transferojnë reprezentuesin e Austrisë, por Bavarezët nuk duan ta shesin.

Alaba u transferua te Bayern Munich si një lojtar i ri në vitin 2009, ndërsa ka edhe dy vite kontratë në Allianz Arena, gjersa cilësohet si njëri ndër më të mirët në pozitën e tij. /KlinaPress/

🇺🇸 FC Bayern US 🇨🇦

@FCBayernUS

🌠 STARGAZING 🚀

⚽ @David_Alaba ➕ @ArianFoster 🏈

View image on TwitterView image on Twitter