Connect with us

Sport

Ambasadori gjerman në Kosovë shkruan për rastin e Ilija Ivicit: Kjo është tronditëse!

Published

on

Princ Caffe Banners

Christian Heldt, ambasadori gjerman në Kosovë ka reaguar pas rastit të Ilja Ivicit.

Ilja Ivic, djaloshi që luan te Flamurtari dhe që ka marrë ftesë nga Kombëtarja U-19 e Kosovës është emri më i përfolur këto ditë.

Flitet se njëri nga prindërit e futbollistit të Flamurtarit u larguan nga puna në Komunën e Graçanicës pasi djali tyre kishte pranuar ftesën që të luante për Kombëtaren U-19 të Kosovës.

KESCO

Ky lajm ka tronditur edhe ambasadorin Heldt, i cili ka bërë këtë reagim në Twitter.

“Kjo është tronditëse! Futbolli është respekt, futbolli po kalon kufijtë, futbolli është integrim, futbolli thjesht është për të shijuar ndjenjën e të qenit së bashku”.

Ambassador Christian Heldt

@GermanAmbKOS

This is shocking! ⚽ is sharing, ⚽ is respect, ⚽ is crossing boundaries, ⚽ is integration, ⚽ is simply enjoying being together. That is also the spirit in which 🇩🇪 with @DFB supports @FFK_KS. Sports ideals apparently not shared by some people. https://twitter.com/kosovanfooty_EN/status/1230894328765124608 

Kosovan Football 🇽🇰@kosovanfooty_EN

Ilija Iviç’s parents have lost their jobs as a form of pressure by Serbian authorities only because their son received an invitation by #Kosovo U19 football team.

This is FFK’s official reaction: (http://ffk-kosova.com/reagim-i-ke-te-ffk-se-rreth-rastit-te-futbollistit-ilija-iviq/ …)

View image on Twitter
65 people are talking about this