Connect with us

Sport

Arrihet marrëveshja, lojtari i Milanit transferohet në Torino

Published

on

PEX HOST 728×90

Diego Laxalt ka arritur marrëveshje për tu transferuar në Torino.

Transferimi i tij është bërë në forëm të huasë.

Laxalt fillimisht ishte afër Atalanta dhe ndërsa pothuajse gjithçka ishte dakord, por Milani refuzoi të paguante pagën e ndarjes për uruguriani, përcjell KlinaPress.

KESCO
Sky Italia tani pretendon se u zhvillua një takim vendimtar midis agjentëve të Laxalt dhe Milanit dhe u arrit marrëveshja për të kaluar në Torino.

Ai do të arrijë në Torino në një marrëveshje fillestare kredie për një tarifë prej 500,000 eurosh, me të drejtë blerjje prej 11.5 milionë euro, me pagen qe paguhet nga klubi Torinos. /KlinaPress/