Connect with us

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Icardi i bashkohet PSG-së

Published

on

SIGMA Banners

Mauro Icardi përfundimisht do të largohet nga Interi pas shumë polemikave.

Klubi italian ka arritur një marrëveshje me kampionët në fuqi të Francës, Paris Saint Germain.

Icardi do të shkoj te Paris Saint Germain si huazim një vjeçar.

KESCO

Ndërkohë PSG do ta ketë drejtën e blerjes së lojtarit pas një sezoni.

Dy klubet kanë arritur marrëveshjen që PSG ta blej Icardin pas një viti për 70 milionë euro.

PSG bëri këtë lëvizje pasi dy sulmuesit e saj kryesor, Kylian Mbappe dhe Edinson Cavani pësuan lëndime javën e kaluar.

Në garë për Icardin ishin shumë skuadra, kryesisht italiane si Roma, Napoli e Juventus. /KlinaPress/