Connect with us

Lajme

Astrit Gashi: PDK-ja mund të dalë e para?!

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Analisti, Astrit Gashi, ka folur për kandidaturën e PDK-së për kryeministër, ku kandidat është Kadri Veseli

Gashi tha se PDK-ja është parti që ka strukturë dhe bazë të madhe dhe se mund ta marrë vendin e parë.

“PDK-ja e ka një strukturë me ba me hi në funksion total mundet me qenë në vendin e parë, për qito po thom, këta të tjerët janë duke e shpall PDK-në humbëse, kurrë nuk ka qenë më lehtë me dalë e para”, tha Gashi.

Më tej, Gashi tha se PDK-ja mund të dalë e para dhe se nuk mundesh me pasë vijë të kuqe kundër PDK-së, sepse kanë një bazë të madhe si parti./KlinaPress/

KESCO