Connect with us

Sport

Ausilio ka udhëtuar në Angli, Interi nis bisedimet me Unitedin për Lukakun

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Drejtori i Interit, Piero Ausilio, ndodhet në Angli për të negociuar me Manchester Unitedin lidhur me sulmuesin Romelu Lukaku.

Udhëtimi drejt Londrës është pritur këtë javë, ndërsa Sky Sport Italia bën të ditur se tashmë ka ndodhur.

Antonio Conte e ka bërë të qartë se e konsideron belgun si përforcim ideal për sulmin e Nerazzurrëve.

KESCO

Djajtë e Kuq kërkojnë së paku 80 milionë euro dhe në disa raste i kanë refuzuar ofertat më të ulëta, si edhe ato me përfshirjen e Mauro Icardit dhe Radja Nainggolanin.

Romelu Lukaku (Foto: Clive Brunskill/Getty Images/Guliver)

Po ashtu, Unitedi nuk dëshiron ta lejojë huazimin e Lukakut për një apo dy vite me obligim blerje, por dëshiron ta shesë menjëherë.

Juventusi dhe Napoli janë dy klubet tjera italiane që e rivalizojnë Interin, mirëpo interesimi i tyre nuk ka qenë aq i madh. /KLINAPress.com/