Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

Barcelona arrin marrëveshje me Sao Paulo për talentin brazilian

Published

on

Pex Host Big

Barcelona po synon të transferojë edhe futbollistë të rinj në skuadër.

Skuadra katalane ka arritur një marrëveshje me Sao Paulo përmes së cilës ata kanë mundësinë e parë për të nënshkruar me Gustavo Maia, por rezulton se ata kishin konkurrencë nga Atletico Madrid dhe Liverpool në garën për nënshkrimin e tij.

19-vjeçari është një nga lojtarët me ardhme të ndritur të klubit brazilian, por ende nuk ka bërë debutimin me skuadrën e parë, megjithatë performancat e tij në nivelin e të rinjve kanë tërhequr shumë interes në shërbimet e tij.

KESCO

“Ai që e pa ishte një skaut nga Barcelona”, tha agjenti i Maia, Nilson Moura, transmeton lajmi.net.

“Ne filluam të bisedonim dhe ekzistonte mundësia që ata të përpiqeshin ta transferonin”.

“Andre Cury [skauti brazilian i Barcelonës] nuk mori pjesë”.

“Bisedimet ishin drejtpërdrejt me ta”, zbuloi ai./KlinaPress./