Connect with us

Sport

Barcelona dhe PSG arrijnë marrëveshje për Neymarin

Published

on

COVID-19

Dy klubet e mëdha evropiane, Barcelona dhe Paris Saint-Germain thuhet se kanë arritur marrëveshje për transferimin e yllit brazilian, Neymar.

E ardhmja e sulmuesit brazilian ka qenë shumë e përfolur tash e disa muaj, me Neymarin, i cili ka qenë i lidhur me një rikthim te Barcelona dhe kalim te Real Madridi.

Megjithatë, tani thuhet se e ardhmja e tij është vendosur dhe gjithçka pritet të marr fund brenda disa orëve me nënshkrimin e kontratës dhe zyrtarizimin.

KESCO

Gianluca Di Marzio

@DiMarzio

| , accordo raggiunto per : a breve la firma ⬇️https://gianlucadimarzio.com/it/calciomercato-barcellona-neymar-firma 

Barcellona-Psg, accordo raggiunto per Neymar

È fatta per il ritorno al Barcellona di Neymar. L’attaccante brasiliano lascia il Psg dopo appena due stagioni per tornare in blaugrana. Accordo raggiunto sia tra i club…

gianlucadimarzio.com

2,854 people are talking about this

Raportohet se përfundimisht është gjetur një marrëveshje midis dy klubeve, me sulmuesin e Brazilit të vendosur për t’u rikthyer në Camp Nou.

Neymar u largua nga Barcelona dy vjet më parë pasi shënoi më shumë se 100 gola për klubin, duke fituar dy tituj të ligës, tre trofe të Copa del Rey dhe Ligën e Kampionëve. /KlinsaPress/