Connect with us

Sport

Barcelona sakrifikon këtë lojtar për Neymar

Published

on

PEX HOST 728×90

Barcelona ka punuar shumë për të përvetësuar Neymar nga PSG para 2 Shtatorit 2019.

Javier Bordas i Barçës foli për çështjen pas takimit me PSG,përcjell KlinaPress.

‘Neymar? Ende nuk ka ndonjë marrëveshje por ne po afrohemi. Vetëm para apo para plus një lojtar për Neymar? Unë nuk mund ta zbuloj këtë, do të duhet të presësh dhe të shohësh … ‘. Bordas konfirmoi se bisedimet po vazhdojnë pasi Barcelona po i afrohet Neymar.

KESCO
Sipas Le Parisien Barcelona thuhet se ka rritur ofertën e tyre në 170 milion euro për yllin brazilian. Për ta bërë këtë marrëveshje të mundshme, Barça do të duhet të shesë disa prej lojtarëve të tyre aktual.

El Chiringuito kohët e fundit raportoi se Ivan Rakitic shumë mirë mund të ishte një nga lojtarët e sakrifikuar pasi duket sikur i ishte ofruar Juve.
Bianconerët i pëlqejnë shumë, por ka një problem: gruaja e lojtarit preferon të qëndrojë në Spanjë.

Nëse marrëveshja Rakitic bie, atëherë Juve mund të kthejë vëmendjen e tyre te Arturo Vidal ./KlinaPress/