Connect with us

Sport

Basketbollisti i Kosovës tha ‘Bismilah’ para se të gjuante për një pikë (VIDEO)

Published

on

PEX HOST 728×90

Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Islandës me rezultat 80-78, shkruan Gazeta inFokus.

Ky duel i ka takuar xhiros së parë të Grupit B në parakualifikimet e Kampionatit Botëror 2023.

Ndeshja u zhvillua në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë dhe u përcoll nga një numër i madh i tifozëve, me ‘Dardanët’ që krijuan atmosferë fantastike.

KESCO

Në çerekun e fundit u pa një gjest nga basketbollisti i Kosovës, Drilon Hajrizi që tashmë ka bërë bujë në rrjetet sociale.

‘Bismilah’, ishte fjala që doli nga goja e Hajrizit pas gjuajtjes për një pikë.

Për më shumë shikojeni videon e më poshtme./KlinaPress./