Connect with us

Sport

Bayern Munich po i ‘rrëmben’ dy yjet e Juvenusit

Published

on

PEX HOST 728×90

Bayerni është i interesuar për yjet e Juventusit.

Skuadra e Bayern Munich po përgatitet edhe për një lëvizje të fundit në këtë merkato.

Kampionët e Bundesligës janë përforcuar gjatë kësaj vere me emra si Pavard, Hernandez, Coutinho e Perisic, por në skuadër po synojnë të afrojnë edhe dy yje.

Është dyshja e Juventus, Mario Mandzukic dhe Emre Can që kanë përfunduar në listën e dëshirave të Bayern, shkruan ‘Mirror’.

KESCO
Dyshja nuk do të kenë vend në planet e Maurizio Sarri, pas rikthimit të Higuain dhe ardhjes së Ramsey e Rabiot në skuadër.

Kështu, Bayern po synon të shfyrtëzoj situatën e vështirë të tyre dhe të nënshkruajë para mbylljes së afatit kalimtar/KlinaPress/