Connect with us

Sport

Bayern Munichu ka gati ofertën e re të majme për Hudson-Odoin

Published

on

Princ Caffe Banners

Bayern Munich është i gatshëm për të bërë një ofertë të re për anësorin sulmues të Chelseat, Callum Hudson-Odoi.

Klubi i madh gjerman nuk do të heqë dorë nga interesimi i tyre për nënshkrimin me Hudson-Odoi.

Sipas mediumit britanik Daily Mail, Bavarezët pritet të bëjnë një ofertë të re prej 45 milionë funte apo 50.1 milionë eurosh këtë javë.

KESCO

Kjo shifër është për 10 milionë funte më e larta se oferta që ata bënë në ditën e fundit të afatit kalimtar në janarit.

Drejtori sportiv i Bayernit, Hasan Salihamidzic ripohoi interesimin e tij për lojtarin javën e kaluar në gazetat gjermane dhe kampionët e Bundesligës nuk duan të lëshojnë nga duart transferimin e anglezit.

Bayerni do të bëjnë çfarë është e mundur për Hudson-Odoi, pasi shihet si njëri nga lojtarët që pritet rindërtimi i klubit pas larimit të Arjen Robben dhe Franck Ribery. /KlinaPress/