Connect with us

Lajme

Bëhet dezinfektimi i rrugëve në Vushtrri

Published

on

Schengen Visa

Komuna e Vushtrrisë ka nisur të bëjë pastrimin dhe dezinfektimin e rrugëve në këtë qytet.

Pastrimi i rrugëve ka filluar të bëhet edhe në qytete të tjera në Kosovë.

Pastrimi po bëhet pas përhapjes me Covid-19 në mbarë globin, me këtë virus janë konfirmuar 16 raste deri më tani edhe në Kosovë.

KESCO

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, kryetari i kësaj komune, Xhafer Tahiri, i cili iu ka bërë thirrje qytetarëve të mos bëjnë panik, por të kenë kujdes.

“Pastrimi e dezinfektimi në Vushtrri
#rrinshpi
Panikë JO,Kujdes PO”, ka shkruar Tahiri./KlinaPress./