Connect with us

Lajme

Besimtari mysliman qëllohet me thikë në qafë në xhaminë e Londrës

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Një burrë mysliman rreth 70 vjeç u qëllua me thikë në një xhami në Londër, duke mbetur i plagosur.

Ndërkohë, policia ndërhyri menjëherë pas ngjarjes dhe vuri në pranga agresorin.

“Policia u njoftua për një sulm me thikë në xhami rreth orës 15:10 dhe mbërriti menjëherë në vendngjarje. Një person u gjet i plagosur me thikë, ndërsa një tjetër u ndalua si i dyshuar për sulmin”, thanë dëshmitarët.

KESCO

Nuk dihen ende rrethanat në të cilat ka ndodhur ngjarja, ndërsa policia ka publikuar edhe pamjet nga momenti i arrestimit./KlinaPress./