Connect with us

Kronika e Zezë

Bie në koma punëtori, u rrëzua gjatë ndërtimit të një çerdheje në Prishtinë

Published

on

Schengen Visa

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Prishtinë.

Punëtorët e ndërtimtarisë në vendin tonë vazhdojnë të punojnë në kushte të jashtëzakonshme, madje jo rrallë herë janë shënuar edhe viktima.

Një punëtor ka mbetur në gjendje kome, deri sa sot është rrëzuar duke punuar në ndërtimin e një çerdheje në Rrugën “Afrim Loxha”, në kryeqytet, përcjellë Indeksonline.

Vrojtuesit e Lagjes kanë publikuar edhe imazhet ku shihen derisa kolegët e viktimës po i vijnë në ndihmë atij, ndërsa banorët kanë rrëfyer se janë tronditur nga pamjet dhe britma që punëtori ka lëshuar gjatë rrëzimit.

KESCO
Kujtojmë që në vitin e kaluar 17 persona kanë vdekur në vendin e punës./KlinaPress