Connect with us

ShowBiz

Blerona po martohet, ja çka i ndodhi mbrëmë asaj!

Published

on

SIGMA Banners

Martesa është një ndër vendimet më të rëndësishme në jetën e një çifti të ri, por ajo që gëzon dhe bashkon të gjithë miqtë e familjarët në një festë të përbashkët është pa diskutim dasma.

Gushti njihet si muaji më i ngjeshur me dasma në trojet shqiptare. Një ndër traditat më të këndshme të dasmave këto vitet e fundit është bërë hedhja e buqetës së nuses.

Të gjithë beqarët e beqareshat renditen në ‘garën’ për të pritur buqetën, pasi besojnë se iu sjellë fat të jenë dhëndri apo nusja e ardhshme.

KESCO

Këtë fat e pati moderatorja e njohur Blerona Zeqiri. Në një dasmë ajo ka pritur buqetën e nuses, teksa nuk ka hezituar t’iu tregojë dhe ndjekësve të saj në Instagram.

Në fotografinë e buqetës, Blerona ka pyetur ndjekësit se “Çka i dmth kjo kur i pret lulet?!”/KlinaPress/