Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

BOMBA ka shpërthyer në CASA Milan, kështu rrjedhi e gjithë ngjarja

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Kuqezinjtë duket të gjithë të vendosur për një revolucion tjetër këtë verë, me një numër të mediave që pretendojnë se Ralf Rangnick do të bashkohet, diçka për të cilën Boban doli publikisht kundër.

Kjo duket se ka ndikuar që Gazidis të kërkojë largimin e tij nga ‘San Siro’ qysh tani.

Sipas botimit të së martës në Tuttosport, – dyshja nuk janë parë sy për sy për ca kohë, përcjell ORAinfo.
Por si nisi e gjithë përplasja të drejtuesit e Milan.
Një numër çështjesh të prera dhe një është e lidhur me Marco Giampaolo, një trajner i dëshiruar fort nga Boban dhe Maldini por ai që përfundimisht dështoi. Që atëherë, Gazidis ka vendosur të fillojë t’i marrë gjërat në duart e tij.
Edhe gjatë verës gjatë tregut të transferimeve kishte pasur mosmarrëveshje. Gazidis dëshironte që Milano të nënshkruante vetëm lojtarët e rinj në marrëveshje me kosto të ulët për të shitur dhe gjeneruar fitime kapitale në bilanc. Boban dhe Maldini donin të krijonin një përzierje midis rinisë dhe përvojës.

KESCO

Dueti kishte provuar të nënshkruajë Jordan Veretout, i cili përfundoi te Roma. Ata gjithashtu donin ta firmosnin Angel Correa nga Atletico Madrid, por ata nuk kishin buxhet për ta blerë atë. Boban kishte provuar gjithashtu të bindte Luka Modric të bashkohej, por Gazidis asnjëherë nuk e dha miratimin e tij.

Zvone dhe Maldini nuk ishin të lumtur në fund të dritares së verës. Ata do të donin të sillnin më shumë përvojë në grup dhe rezultatet flisnin për veten e tyre.

Për të shmangur fatkeqësinë, Gazidis u bind vetë që të jepte garancinë për kthimin e Zlatan Ibrahimoviç dhe ardhjen e një mbrojtësi ekspert si Simon Kjaer. Gazeta shpjegon se Boban gjithashtu është përpjekur të marrë dritën jeshile për të nënshkruar me Dani Olmo nga Dinamo Zagreb, por ai nuk mbërriti për arsye buxhetore.

Mëkati origjinal ishte Giampaolo. Pas shkarkimit të tij, Gazidis vendosi të lëvizë më tej dhe të gjente trajnerin për sezonin e ardhshëm. Zgjedhja ra në Rangnick, kontaktoi pa komunikuar asgjë me Boban dhe Maldini. Menaxherët e zonës teknike u zemëruan, dhe tani bomba ka shpërthyer në Casa Milan. /KlinaPress./