Nerazzurët barazuan 1-1 në kohën e rregullt me parisienët, por fituan me anë të penalltive, pasi ishin më të saktë.

Kjo fitore ka bërë që trajneri i Interit, Conte, të deklaroj se ka parë përmirësime tek skuadra e tij.

KESCO
Inter

@Inter_en

📸 | PHOTO GALLERY

The best shots from , direct from Macao!

👉 http://bit.ly/2LJymHS 

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter
“Përveç rezultatit, unë duhet ta vlerësoj performancën dhe të jem i sinqertë, vazhdoj të shoh përmirësime të rëndësishme në mentalitetin e këtyre djemve, dëshirën e tyre për të luajtur futboll, sulmojnë kundërshtarin në pjesën e tyre dhe fitojnë topin shpejt kur e humbim”.

“Ky është një aspekt shumë, shumë pozitiv sa i përket kësaj. Të rinjtë po punojnë shumë dhe kjo më jep entuziazëm për të vazhduar përgjatë kësaj rruge”.

“Qëndrimi që duhet të kemi është se ne luftojmë për fitore deri në fund”, përfundoi trajneri i Interit. /KlinaPress/