Connect with us

Sport

Conte konfirmon tri largime nga Interi

Published

on

SIGMA Banners

Trajneri i Interit, Antonio Conte ka konfirmuar se Mauro Icardi, Radja Nainggolan dhe Ivan Perisic, janë të lirë të largohen nga klubi, derisa lidhen me një transferim të Romelu Lukakut.

Ish-strategu i Chelseat ka thënë se tre lojtarët nuk janë në planet e tij, derisa po e ndërton një skuadër të re në Giuseppe Meazza.

Sagës rreth të ardhmes së sulmuesit argjentinas po i vije i fundi, derisa Conte ka thënë se ai është i lirë të largohet nga skuadra.

KESCO

Ivan Perisic dhe Mauro Icardi (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

“Situata është shumë e qartë, klubi ka bërë të ditur se Icardi është jashtë projekteve të Interit, Ky është realiteti”, ka thënë trajneri italian.

Nainggolan po ashtu lidhet me një largim nga Nerazzurët, pasi Conte nuk dëshiron të ketë në skuadër lojtarë të rebeluar. /KlinaPress/