Connect with us

Lajme

Coronavirus, me shpejtësi të madhe po “pushton” Serbinë

Published

on

Shell Banners

Rritje e konsiderueshme e të infektuarve me koronavirus në Serbi.

Ministria e Shëndetësisë në Serbi ka bërë të ditur se është shënuar rritje në numrin e të infektuarve me koronavirus.

Aktualisht në Serbi me koronavirus janë infektuar 31 persona, raportojnë mediat serbe, transmeton lajmi.net.

KESCO

Deri në ora 8 të mëngjesit të sotëm në Institutin Torlak janë testuar gjithsejtë 214 persona që janë konsideruar të dyshimtë me simptomat e koronavirusit.

Nga raportimi i fundit deri sot në ora 8 të mëngjesit janë testuar 29 persona prej të cilëve 7 kanë dalë pozitiv dhe 22 negativ./KlinaPress./