Connect with us

Sport

Correa i gatshëm për Milanin

Published

on

Pex Host Big

Rodrigo Moreno është ende duke stërvitur me Valencian, pavarësisht një marrëveshjeje të arritur mes Atletico Madrid dhe klubit Andaluzian që sulmuesi të bashkohet me ekipin e Diego Simeone për rreth 60 milionë euro.

Bisedimet janë të lidhura ngushtë me bisedimet midis Milan dhe Colchoneros për transferimin e Angel Correa, me lëvizjen e Rodrigo në varësi të largimit të Correa, si në numer, ashtu edhe në aspektin e likuiditetit, përcjell ORAinfo.

Siç përsëritet nga Sky Sport, marrëveshja midis Valencia dhe Atletico Madrid për Rodrigo është arritur, por klubi me qendër në Madrid synon të blejë lojtarin nga paratë e mbledhura nga shitja e Correa.
Lojtari po bën presion për një transferim në San Siro dhe Maldini dhe Boban dëshirojnë që lojtari të bashkohet me ekipin e Giampaolo por tymi i bardhë ende nuk ka mbërritur.

KESCO

Si rezultat, Rodrigo vazhdon të stërvitet me Valencia dhe Correa bën të njëjtën gjë me Atleticon, ndërsa Milani pret sulmuesin e dytë aq shumë të dëshiruar nga Marco Giampaolo.

Angel Correa është profili i duhur për ish-trajnerin e Sampdorias, megjithëse marrëveshja është e ngadaltë në ardhje.

Për Correa dhe Rodrigo gjithçka që mbetet është të prisni. /KlinaPress/