Connect with us

ShowBizzi/Ndërkombëtarë

Covid-19 ‘prek’ edhe Hollywood-in, aktori i njohur rezulton pozitiv

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Fituesi i Oscar, aktori Tom Hanks dhe bashkëshortja e tij Rita Wilson kanë rezultuar pozitiv në testet e bëra për koronavirus.

Hanks dhe Wilson të dy 63 vjeç iu nënshtruan analizave në Queensland në Australi pasi kishin disa nga simptomat e virusit. Tashmë do të vetëkarantinohem, shkruan aktroi në Intagram.

Çifti nga Amerika ishin në ‘Bregun e Artë’ në Australi ku Hanks po punon për një film që flet për jetën e Elvis Presleyt.

KESCO

Kujtojmë që dje Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi zyrtarisht koronavirusin si një pandemi./KlinaPress./