Connect with us

Sport

De Ligt: Juventusin nuk e zgjodha për para, PSG-në nuk e refuzova shkaku i rrogës

Published

on

Pex Host Big

Transferimi i ri i Juventusit, Matthijs de Ligt, i ka cilësuar si të ‘pakuptimta’ fjalët se ai refuzoi Paris Saint-Germain sepse ai do të fitonte më pak se Kylian Mbappe, ndërsa theksoi se paraja nuk është faktor tek ai.

De Ligt përfundoi kohëve të fundit një transferim prej 85.5 milionë eurosh te Juventusi nga Ajaxi.

Por, talenti holandez para transferimit te Zonja e Vjetër është lidhur edhe skuadra si Barcelona, Manchester United dhe PSG.

KESCO
Klubi francez thuhet se ishte shumë i interesuar në transferimin e De Ligt, por u raportua se holandezi i refuzoi pas nuk donte të fitojë më pak se Mbappe.

19-vjeçari holandez ka folur rreth këtyre thashethemeve, të cilat i ka cilësuar si të pakuptimta.

“U përpoqa të mbaj sa më shumë distancë nga spekulimet. Në një moment, kjo u bë paksa e mundimshme”, ka thënë fillimisht De Ligt.

“Gjithmonë i kam thënë Mino Railoas se unë do të deklaroja destinacionin tim pas Ligës së Kombeve. Deri atëherë, kam dashur të mbaj përqendrimin tim të lartë në fushën e lojës”.

“Paraja nuk është faktor për mua, të gjithë ata që më njohin mua e dinë këtë”, përfundoi mbrojtësi holandez. /KlinaPress/