Connect with us

Sport

Derbi romak dhuron emocione, spektakël dhe gola – por jo edhe fitues

Published

on

Shell Banners

Lazio dhe Roma i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së dytë në Serie A, pasi ndeshja përfundoi 1-1 në ‘Olimpico’

Giallorossët ishin ata që kaluan të parët në epërsi me anë të Aleksander Kolarov që shënoi nga pika e bardhë në minutë e 17-të.

Lazio kishte disa raste të mira në minutat në vazhdim, mirëpo shtylla ia mohoi dy herë shansin për t’i barazuar shifrat.

KESCO

Lazio vs Roma (Foto: Marco Rosi/Getty Images/Guliver)

Pjesa e parë përfundoi me epërsinë minimale të romakëve, mirëpo e dyta filloi në të mirë të lacianëve.

Lazio arriti ta barazonte rezultatin me anë të Luis Albertos (59’), që shënoi një gol të bukur nga asistimi i Ciro Immobiles.

Pas javës së dytë, Lazio ka arritur t’i grumbullojë katër pikë, ndërsa Roma ka vetëm dy, pas dy barazimeve. /KlinaPress/

@MnbrMadrid5 – عز@MnbrRealHD

gooooooooooooooooooooal Kolarov 😍😍@MnbrMadrid5

Embedded video

See @MnbrMadrid5 – عز’s other Tweets

Asterios Asteriadis@aasterios8

1-1 L. Alberto GREAT GOAL – Lazio [1]-1 AS Roma – 01092019 by @meteoalexhttp://www.dailymotion.com/video/x7jix7j  via @DailymotionUSA

See Asterios Asteriadis’s other Tweets