Connect with us

Lajme

Dezinfektohen 51 xhami në Ferizaj

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Dezinfektohen të gjitha xhamitë në komunën e Ferizajit.

Komuna e Ferizajt ka bërë të ditur se ka përfunduar dezinfektimi i 51 xhamive në këtë komunë si pjesë e masave parandaluese kundër përhapjes së koronavirusit.

Në Kosovë deri mbrëmë janë konfirmuar 94 raste me koronavirus, prej tyre një i shëruar dhe një i vdekur./KlinaPress./

KESCO