Connect with us

Sport

Di Marzio: “Higuain ka refuzuar të gjitha ofertat, s’dëshiron të largohet nga Juventusi”

Published

on

COVID-19

Higuain është i vendosur të qëndrojë te “Zonja e Vjetër”. Gonzalo Higuain nuk bën pjesë në planet e klubit të Juventusit, por nuk mund të thuhet kjo edhe për trajnerin, Maurizio Sarri, i cili ka në qejf sulmuesin argjentinas.

Higuain shpreson që ta bindë të paktën Sarrin për t’ia dhënë një tjetër mundësi, sipas Gianluca Di Marzio, ai dëshiron të qëndrojë në Juve.

Presidenti i Atleticos: Klubi doli me atë vendim për rastin e Griezmann sepse ka prova

KESCO

“Higuain i ka thënë jo të gjitha ekipeve që e duan. Ai nuk ka asnjë qëllim që të largohet nga Juventusi”, shkruan Di Marzio.

31-vjeçari e ka veshur dy sezone fanellën e Juves dhe ka shënuar 55 gola në 105 paraqitje./KlinaPress/