Connect with us

Lajme

Diell dhe vranësira, ky është moti për sot

Published

on

PEX HOST 728×90

Sot, mbi vendin tonë ​ pritet të mbizotërojë mot me diell dhe herë pas here me vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë celsius.

Vranësirat vende-vende kanë mundësi të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit të dobët.

KESCO

Në fushat barike nuk do të ketë lëvizje të theksuara, duke bërë që edhe kushtet biometeorologjike të jenë të favorshme.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-8m/s. /KlinaPress/