Connect with us

Sport

Dybala: Shënova pasi Messi ma dha varësen fatsjellëse

Published

on

COVID-19

Paulo Dybala e ka vlerësuar lartë veprimin e Lionel Messit që t’i dhurojë varësen e dorës që sjell fat në ndeshjen që e fituan të shtunën mbrëma ndaj Kilit.

Ylli i Juventusit shënoi gol në fitoren për vendin e tretë në Kupën e Amerikës ndaj kilianëve, derisa rezultati përfundimtar ishte 2-1. Pas ndeshjes, 25-vjeçari ka folur për veprimin e pesë herë fituesit të Topit të Artë që t’ia dhurojë atij varësen e kuqe fatsjellëse.

KESCO
View image on Twitter

RICH💲🇦🇷🇺🇬@caring_gooner

Paulo Dybala: “Messi gave me the red ribbon before the game to give me luck and I ended up scoring my first competitive goal for Argentina, so it worked.”(smiles). 😁
and u will hear them say messi hates dybala

487 people are talking about this
“Messi ma dha para ndeshjes varësen e kuqe që sjell fat dhe kështu e shënova golin e parë në fanellën e Argjentinës, kështu që funksionon”, ka thënë sulmuesi argjentinas para gazetarëve.

Ylli i Barcelonës e ka bërë të njëjtën gjë edhe për Philippe Coutinhon, duke i dhënë varësen e kuqe në sezonin e kaluar. /KlinaPress.com/