Connect with us

Lajme

E hëna nis me mot të nxehtë dhe temperatura të larta

Published

on

SIGMA Banners

Gjatë kësaj jave në vendin tonë pritet të mbajë mot me temperatura të larta.

Kjo si rezultat i valës së të nxehtit që ka kapluar kontinentin evropian ditëve të fundit. Temperaturat gjatë kësaj jave pritet të arrijnë deri në 37 gradë.

Ndërkaq sot do të mbajë mot i kthjellët dhe i nxehtë.

KESCO

Temperatura minimale e ditës do të jetë 15 gradë ndërkaq maksimalja do të arrijë deri në 32 gradë. /KlinaPress/