Connect with us

Lajmet/Botë

E pabesueshme: 9 mijë vetëtima godasin këtë qytet

Published

on

GorenjeKosova

Nëntëmijë vetëtima godasin Madridin për gjashtë orë.

Trafiku rrugor dhe i metrosë janë çrregulluar në Madrid për shkak të përmbytjeve që kanë kthyer rrugët e kryeqytetit në lumenj për shkak të reshjeve të mëdha, thanë autoritetet lokale.

Stuhitë vonuan fluturimet dhe përmbytën tunele dhe parkingje. Përdoruesit e mediave sociale kanë postuar foto që tregojnë se si ujë merr makinat dhe kontejnerët e mbeturinave, dhe në disa vende mund të shihen grumbuj breshëri, të cilat në disa vende ishin më të mëdha se një top pingpongu.

Shërbimet e Urgjencës thanë se askush nuk u lëndua nga stuhia dhe se janë ndërmarrë ndërhyrje relativisht të vogla, siç është heqja e degëve nga rrugët ose në rastet e garazheve të përmbytura, bodrumeve dhe ambienteve tregtare.

KESCO
Shërbimi Meteorologjik i Spanjës tha se 9,000 vetëtima u regjistruan gjatë stuhisë gjashtorëshe./KlinaPress/