Connect with us

Sport

E papritur, ja ku po transferohet Hysaj

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Valencia e ka identifikuar yllin e Napolit, Elseid Hysaj si një zëvendësim për të dëmtuarin Cristiano Piccini, siç përshkruhet nga Marca.

Mbrojtësi shqiptar është i qetë në të dy pozicionet e pasme dhe ka qenë një lojtar i rregullt në ekipin e Napolit që nga transferimi i tij nga Empoli në 2015 – duke bërë 135 paraqitje në Serie A në atë kohë, përcjell KlinaPress.

Klauzola e lirimit të 25-vjeçarit në Itali raportohet të jetë në 45 milion €, por ai thuhet se është në dispozicion, veçanërisht nën atë vlerësim./KlinaPress/

KESCO