Connect with us

Lajme

Edhe sot pritje të gjata në Merdare

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Pritjet e gjata në pikën kufitare në Merdare po vazhdojnë edhe sot.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritjet në Merdare për dalë nga Kosova janë 1 orë, ndërsa për të hyrë pritjet janë 5-10 minuta.

Kolona e autojemteve në dalje raportohet se është 500 metra e gjatë.

KESCO

Në pikat tjera kufitare të Kosovës, pritjet janë më të shkurta.

Pritjet hyrje-dalje janë jo më shumë se 15 minuta dhe nuk raportohet për kolona. /KlinaPress/