Connect with us

Politikë

Edi Rama: Hashimi, Ramushi dhe Albini bëjnë propagandë

Published

on

Schengen Visa

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, duke folur për taksën në Rrugën e Kombit ka deklaruar se është vënë për lehtësi në qarkullim.

Rama thotë se për këtë taksë liderët e Kosovës bëjnë propagandë.

“Hashimi, Ramushi, Albini bëjnë propagandë”, thotë Rama.

KESCO

Në mesin e këtyre emrave ai përmendi edhe Kadri Veselin, më pas tha se gaboi kur e përmendi Veselin sepse sipas tij ai nuk është deklaruar rreth taksës.

Më pas tha se “Kurtit i thashë se nuk hiqet taksa, nuk mbahet ndryshe”, shtoi kryeministri shqiptar.

Rama thotë se taksa duhet paguar me krenari./Gazeta Sinjali/