Connect with us

Sport

Fansat e Unitedit të bindur në transferimet e mëdha, fillojnë të blejnë fanella të Dybalas dhe Maguires

Published

on

COVID-19

Tifozët e Manchester Unitedit janë në kulm të entuziazmit në këtë afat kalimtar veror, pasi besojnë shumë në transferime të mëdha nga drejtuesit.

Djajtë e Kuq janë duke u lidhur me një numër të madh futbollistët, të cilët synojnë t’i transferojë në Old Trafford këtë verë.

Blej zbutësin Novela dhe dhuro 10 cent për gratë e prekura nga kanceri i gjirit

Dy nga ta janë ylli i Juventusit, sulmuesi Paulo Dybala dhe mbrojtësi anglez i Leicester Cityt, Harry Maguire.

KESCO
Dybala fillon bisedimet me Manchester United për pagën, kërkon 10 milionë euro në vitDybala fillon bisedimet me Manchester United për pagën, kërkon 10 milionë euro në vit

Gjatë ditëve të fundit është përfolur se klubi anglez është afër të mbyll marrëveshjen për transferimin e të dyve dhe tifozët e Unitedit kanë filluar të ëndërrojnë.

Mbrëmë, para miqësores me Kristiansund në Oslo, një tifoz veçse kishte stampuar fanellën me numër 5, ku kishte shkruar emrin e Maguires.

Red Devil Bible@RedDevilBible

Manchester United fans in Norway for tonight’s pre-season friendly against Kristiansund BK. 😂😭

View image on TwitterView image on Twitter

Jonas Giæver@CheGiaevara

In Norway we have a term and it’s «overtenning». Please Google it.. @Zerener does, however, (ironically), approve this guy’s Dybala Man United shirt

View image on Twitter
Numri 21 është i zënë momentalisht nga transferimi i ri Daniel James dhe kjo mund ta dëshpëroj tifozin, ndërsa numri 5 është i lirë në rast të transferimi të Maguires.

Më herët gjatë kësaj vere, disa tifozë të Unitedit shkruan edhe emrin e Matthijs De Ligt në fanellën me numër 5, por holandezi iu bashkua në fund Juventusit. /KlinaPress/

TheFootballRepublic@TheFootballRep

Let’s all take a moment to spare a thought for this Man Utd fan who was so confident about signing De Ligt this summer…

View image on Twitter