Connect with us

Sport

Festimi i golave me ‘Sii’, Ronaldo zbulon arsyen e këtij veprimi

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Pse Ronaldo bën festimin e golave me ‘Sii’.

Cristiano Ronaldo ka zbuluar se si lindi ideja e festimit të golave me ‘sii’ dhe pse ende vazhdon të festojë në të njëjtën mënyrë.

Duke folur për kanalin e YouTube Soccer.com, superylli 34-vjeçar tha që ai së pari përdori këtë festim unik kur luajti kundër Chelseat në Shtetet e Bashkuara.

KESCO

“Epo, unë isha në SH.B.A. dhe ne luajtëm kundër Chelseta dhe nuk e di se nga erdhi. Unë thjesht shënova dhe thashë,”sii”, kujtoi a.

“Por ishte e natyrshme, të jem i sinqertë”.

“Pas kësaj, unë fillova ta bëj atë çdo herëdhe ndihem sikur tifozët”.

”Kur ata më shohin si ‘sii” dhe unë thoja me vete,’ ëoë, njerëzit e mbajnë mend Cristianon për shkak të sii’, kështu që unë vazhdova të festojë kështu”, zbuloi CR7./KlinaPress/