Connect with us

Lajme

Filloi asfaltimi i rrethrrotullimit Klinë-Pejë-Prishtinë

Published

on

PEX HOST 728×90

Ka filluar sot asfaltimi i rreth rrotullimit në udhëkryqin që lidhë Klinën me Pejën dhe Prishtinën, ndërsa punimet priten të përfundojnë brenda dy ditëve, kur edhe do të lëshohet për qarkullim të automjeteve.
Udhëkryqin që lidhë Klinën me Pejën dhe Prishtinën është ndër rrugët më të ngarkuara, sidomos në sezonin e verës kur shumë mërgimtarë vijnë në Kosovë për pushime.
Ndërtimi i rreth rrotullimit do të ndikojë në lehtësimin e komunikacionit dhe rritjes së sigurisë në rrugë./KlinaPress/