Connect with us

Sport

Formacioni i Interit sezonin e ri, Conte me plot befasi

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Formacioni i Interit sezonin e ri, Conte befason me sulmin.

Antonio Conte po ideon formacionin te klubi i Interit.

KESCO
Fillimisht përmes merkatos, ku synon të marrë lojtarët e piketuar, pastaj përmes përgatitjeve parasezonale dhe vendosjes taktike të zikaltërve në fushë.

Sipas të përditshmes spanjolle “AS”, ky do të ishte formacioni i Interit në sezonin e ri, duke llogaritur lojtarët ekzistues, dhe ata që do të bashkohen kësaj vere.

Pa dyshim befasia më e madhe është në repartin e sulmit e cila pritet të pësojë ndryshime të mëdha me Icardin drejt alrgimit, ndërsa ofensiva do t’i besohet dyshes Dzeko dhe Lukaku.

Conte do të përdorë skemën taktike 3-5-2 dhe ditët në vijim në “San Siro” do të zyrtarizohen 6 prurje të reja.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *