Connect with us

Life/Bizare

Frika nga koronavirusi, mbreti i Tajlandës izolohet në hotelin super luksoz me 20 femrat e haremit të tij

Published

on

SIGMA Banners

Koronavirusi është shtrirë në gjithë botën.

Mbreti i Tajlandës ka vendosur të izolohet në hotelin super luksoz në qytetin turistik gjerman Garmisch-Partenkirchen për shkak të rrezikut nga koronavirusi.

Mesa duket ai nuk ka preferuar të izolohet i vetëm dhe brenda hotelit ka marrë edhe 20 kubinat e tij të haremit.

KESCO

Mbreti Maha Vajiralongkorn, ka marrë lejë speciale për të akomoduar edhe haremin e tij në hotelin të cilin e ka rezervuar të gjithin për vete.

Lajmin e ka publikuar tabloidi gjerman Bild, ku tregon se mbreti është i martuar edhe me 4 gra, por nuk dihet nëse ato e shoqërojnë në hotel.

119 persona nga stafi i tij janë infektuar me koronavirus dhe janë dërguar në Tajlandë. Nuk dihet ende sa do qëndroi mbreti në izolim./KlinaPress./