Connect with us

Lajme

Fundjava me diell dhe ngrohtë

Published

on

Pex Host Big

Fushat e presionit të lartë dhe rryma të ngrohta ajrore nga Mesdheu do të vazhdojnë të kushtëzojnë mbi vendin tonë mot të nxehtë dhe kryesisht të kthjellët, edhe gjatë ditëve të fundjavës.

Temperaturat e ajrit mbesin mbi vlera mesatare.

Minimalet do të luhaten nga 13 deri në 15 gradë celsius, e maksimalet nga 30 deri në 32 gradë celsius.

KESCO

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 1-7m/s.

Shtypja atmosferike do të zbres rreth vlerave mesatare.

Javën e ardhshme pritet mot i ngrohtë, pjesërisht i vranët, e me depërtimin e fushave të presionit të ulët mbi Itali, në pjesën e dytë të javës priten mundësi edhe për reshje shiu./KlinaPress/