Connect with us

Lajme

Gazetari britanik: Kosova po vetë-izolohet në përpjekje për të mbajtur statusin pa Koronavirus

Published

on

Shell Banners

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Lumir Abdixhiku sot ka marrë vendim që të pezullohen përkohësisht të gjitha ardhjet e linjave ajrore dhe tokësore nga Gjermania, Franca, Zvicra dhe Italia.

Abdixhiku këtë e postoi edhe në Twitter, ku tha se Kosova s’ka asnjë rast të konfirmuar më koronavirus.

E kjo i ra në sy gazetarit britanik, Faisal Islam.

KESCO

Ai e ripostoi twitterin e Abixhikut dhe tha: “Kosova po vetë-izolohet në përpjekje për të mbajtur statusin pa Coronavirus”.

Kujtojmë që sot janë testuar për koronavirus 11 persona, por të gjitha dolën negative./KlinaPress./