Connect with us

Sport

Gjithçka gati, sot hidhet shorti për Ligën e Kampionëve

Published

on

PEX HOST 728×90

Shorti i grupeve të Ligës së Kampionëve do të hidhet sot (e enjte), pasi që janë kompletuar të gjitha vazot pas ‘play-offit’ të fundit të mbrëmjes së mërkurë.

Pritjes së gjatë i erdhi fundi dhe sot me fillim nga ora 18:00 klubet do të mësojnë kundërshtarët e tyre.

Barcelona, Liverpooli, Chelsea, Juventusi, ​​Manchester City, Bayern Munich, PSG dhe Zenit St Petersburg janë në vazon e parë.

KESCO

Interi, Lyoni, Leverkuseni gjenden në vazon e tretë, ndërsa vazo e katërt ka klube si Galatasaray, RB Leipzig dhe Lille.

#UCLdraw

@ChampionsLeague

CONFIRMED: pots! ✅

Pick the strongest team from each 👇

View image on Twitter

Vazo 2Real Madrid, Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Napoli, Tottenham Hotspur, Shakhtar Donetsk, Benfica, Ajax

Vazo 3Lyon, Bayer Leverkusen, FC Salzburg, Olympiakos, Valencia, Club Brugge, Inter, Dinamo Zagreb

Vazo 4Lokomotiv Moscoë, Genk, Galatasaray, RB Leipzig, Slavia Prague, Red Star Belgrade, Atalanta, Lille

/KlinaPress/