Connect with us

Kronika e Zezë

Gjuajtja me armë në Vushtrri, policia arreston një 52 vjeçar

Published

on

PEX HOST 728×90

Në orët e mbrëmjes së datës 27 gusht 2019, në Stacionin Policor në Vushtrri, është raportuar për të shtëna me armë zjarri.

“Me të pranuar informacionin në vendin e ngjarjes kanë reaguar njësitet policore, ku është identifikuar dhe është arrestuari i dyshuari B. K., 52 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës.

Bazuar në të dhënat e para hetimore bëhet e ditur se i dyshuari si shkak i një zënke të çastit me ankuesin ka shtënë me armë. Të gjitha veprimet policore, si dhe provat materiale i janë paraqitur prokurorit të rastit. Rasti është iniciuar dhe është hetuar si vepër penale ‘përdorim i armës’ dhe ‘armëmbajtje pa leje ’”, thuhet në njoftimin e policisë.

KESCO

Në cilësi të provave materiale në vendin e ngjarjes janë sekuestruar një armë e llojit pistoletë dhe një gëzhojë, të cilën dyshohet se i dyshuari e kishte shkrepur. Nuk raportohet për të lënduar.

Pas procedurave intervistuese, i dyshuari është liruar për procedurë të rregullt. /KlinaPress/