Connect with us

Sport

Griezmann: Mezi pres të luaj me Messin, jam i ngazëllyer për ta parë atë çdo ditë

Published

on

PEX HOST 728×90

Antoine Griezmann ka pranuar se ai mezi pret që të luaj së bashku me Lionel Messin te Barcelona.

Ish-sulmuesi i Atletico Madridit do të duhet të bëjë pa Messin në turneun e Barcelonës në Japoni, ndërsa ylli argjentinas qëndron ende në pushim pas luajtjes në Copa America .

Griezmann foli ekskluzivisht për gazetën Marca rreth lëvizjes së tij në Barcelonë dhe rreth të luajturit së bashku me Messin.

KESCO

Antoine Griezmann (Foto: FC Barcelona/Twitter)

“Jam i ngazëllyer për të parë se çfarë ai është çdo ditë, çfarë ai pëlqen në trajnim, unë dua të shoh çfarë bënë ai në stërvitje që unë do të përpiqet të përsërisë ose të bëjë në rrugën time dhe të njoh atë brenda dhe jashtë fushës”.

“Nuk mund ta pres që ai të arrijë në klubi. Do të jem gati për të bërë gjithçka që duhet: për të, për klubin dhe për lojtarët”.

“Unë nuk jam një person i vështirë. Më pëlqen të jem rreth njerëzve dhe jam i sigurt se do të vazhdojmë me të vërtetë mirë”, përfundoi francezi. /KlinaPress/