Connect with us

Sport

Griezmann për golin e dytë ndaj Betisit: E pash Messin duke e bërë në stërvitje dhe e kopjova

Published

on

Schengen Visa

Antoine Griezmann ishte lojtari vendimtar në fitoren 5-2 ndaj Real Betisit, derisa ka shënuar dy gola.

Nabil Fekir e shënoi golin e parë në ndeshje për mysafirët, ndërsa sulmuesi francez u aktivizua me dy golat e tij, për ta përmbysur kështu rezultatin.

Skuadra katalunase e dominoi pjesën e dytë në total, duke shënuar edhe tre gola të tjerë me anë të, Charels Perez, Jordi Albas dhe Arturo Vidalit.

KESCO

GiveMeSport Football

@GMS__Football

Looks like Antoine Griezmann’s work in training paid off for his second goal v Real Betis tonight 💪 🎯

Embedded video

See GiveMeSport Football’s other Tweets
Goli i dytë i Griezmannit ishte më i miri i ndeshjes, ndërsa francezi ka thënë se atë gol e shënoi duke e kopjuar Lionel Messin në stërvitje.

Për francezin këto ishin dy golat e para në fanellën e Blaugranasëve në po aq ndeshje të zhvilluar në La Liga. /KlinaPress/

LaLiga

@LaLigaEN

💙🌟❤ @AntoGriezmann announced himself as an @FCBarcelona player with two goals tonight!

All the highlights from a 7-goal thriller in 👇

Embedded video