Connect with us

Lajme

Gushti përfundon me mot të nxehtë

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Ditët e fundit të muajit gusht nuk parashihet të ketë ndryshim të kushteve meteorologjike, pasi do të vazhdojë të mbajë mot i nxehtë dhe kryesisht me diell.

Për sot parashikohet mot i nxehtë dhe kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 14 deri në 18 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 31 deri në 33 gradë celsius.

KESCO

Gjatë ditës do të ketë edhe vranësira kalimtare, kryesisht të nivelit të lartë. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-7m/s. Indeksi UV: 7.

Gjatë javës së ardhshme priten kondita të tjera meteorologjike me depërtimin e fushave të presionit të ulët nga Atlantiku, që pritet të sjellin mundësi për reshje shiu si dhe rënie të temperaturave përreth vlerave mesatare për këtë periudhë kohore. /KlinaPress/